2.3 / May 3, 2014
(4.4/5) (7)
Loading...

توضیحات

You are at a grocery store. You see two bags of chips. One is $3for 500g and another is $4 for 600g. Which one is cheaper?You canstart doing the math or use this app to get the answer a little bitfaster (unless you are really smart).Features:-Compare price pervolume.-Compare price per weight.-Compare price per unitquantity.-Compare imperial vs metric prices.-Compare 2 or moreitems at the same time.-Say what you want to compare in differentways. It probably can handle it.Short hand input:*Note* Thisassumes same units and format is: Price/Quantity- 3/500 4.59/6005/650Compare volumes:- 4 dollars for 3pints or $5.35 for 5.5L or 4for 5.5L- 3.99/400ml, 4.49/470mlCompare weights.- 4/3lb 5/50g - 3for 10pounds, 6 for 5kgCompare unit quantity:- $5.49 for 28 vs.4.49/23Known issues:- Assumes US/Imperial.- Ounce assumed asweight.- Trying to compare different type of units such as volumevs weight will cause errors. This will change it to show errormessage in the future.- Other issues (Still early in development).-If you spot a bug, feel free to email me with your input text.Thanks!

اطلاعات برنامه اندروید Bang For Buck

  • نام برنامه
    Bang For Buck
  • نام بسته
    com.bipaladhikari.bangforbuck
  • تاریخ بروزرسانی
    May 3, 2014
  • حجم فایل
    758k
  • حداقل نسخه اندروید
    Android 3.1 and up
  • نسخه
    2.3
  • توسعه دهنده
    Bipal Adhikari
  • تعداد نصب
    50+
  • قیمت
    رایگان
  • دسته بندی
    Shopping
  • توسعه دهنده
  • Google Play Link

Bipal Adhikari نمایش ادامه...

Tremor 1.2 APK
Bipal Adhikari
Touch to create Tremors. The longer you press, the bigger theTremor. Once all blue targets are destroyed, you will advance tothe next level. Lose Tremors when a black target is destroyed.
Sombrero 1.16 APK
Bipal Adhikari
Create tournaments. Add people to tournaments. Generate brackets.Play your matches. Set winners.
Bang For Buck 2.3 APK
Bipal Adhikari
You are at a grocery store. You see two bags of chips. One is $3for 500g and another is $4 for 600g. Which one is cheaper?You canstart doing the math or use this app to get the answer a little bitfaster (unless you are really smart).Features:-Compare price pervolume.-Compare price per weight.-Compare price per unitquantity.-Compare imperial vs metric prices.-Compare 2 or moreitems at the same time.-Say what you want to compare in differentways. It probably can handle it.Short hand input:*Note* Thisassumes same units and format is: Price/Quantity- 3/500 4.59/6005/650Compare volumes:- 4 dollars for 3pints or $5.35 for 5.5L or 4for 5.5L- 3.99/400ml, 4.49/470mlCompare weights.- 4/3lb 5/50g - 3for 10pounds, 6 for 5kgCompare unit quantity:- $5.49 for 28 vs.4.49/23Known issues:- Assumes US/Imperial.- Ounce assumed asweight.- Trying to compare different type of units such as volumevs weight will cause errors. This will change it to show errormessage in the future.- Other issues (Still early in development).-If you spot a bug, feel free to email me with your input text.Thanks!
Loading...